On-line katalog

On-line katalog

 Čtenářské konto 

 

Jak se přihlásit do čtenářského konta a prodloužit si své výpůjčky?

Klikněte na zelenou ikonku ČTENÁŘSKÉ KONTO. Poté zvolte možnost Čtenáři - výpůjčky.

Po zadání kódu na průkazu (bez posledního čísla kódu) a PINu (při prvním přihlášení je jím rok narození) se dostanete do své databáze.

Je tam možnost změny hesla, ale příliš nedoporučujeme, protože pokud heslo poté zapomenete, není možné automatického vygenerování dalšího hesla či zaslání hesla na email.

Ve čtenářském kontu ihned uvidíte, které knihy máte vypůjčeny, dokdy je potřeba je vrátit, či je zde možnost si zeleným tlačítkem se šipkou výpůjčku knih prodloužit. Je nutné to provést u každé knihy, kterou si chcete prodloužit.

V katalogu je možné si knihy rovněž rezervovat. Pokud si budete chtít knihu rezervovat, ověřte si, že máte na přihlášce uveden svůj email, nebo jej oznamte v obecní knihovně (pošlete email na adresu knihovna.neubuz@centrum.cz). Bez tohoto není možné zjistit, z jaké emailové adresy jste nám žádost o rezervaci zaslali a tudíž není možné dát Vám vědět, že je kniha k dispozici. K těmto žádostem bez uvedeného emailu nebude přihlíženo.

Pokud je více svazků od stejného titulu, rezervujte si v první řadě tu knihu, která je volná (pokud je některá volná). Tak budete mít knihu dříve k dispozici.

Jakmile budou Vámi požadované knihy k dispozici, bude Vám zaslána zpráva. Knihy budou blokovány 2 týdny od zaslání upozornění, poté budou uvolněny do oběhu.